E-DEVLET KAYIT

Öğrenci Bilgi Formu

Kayıt hakkı kazanan öğrenciler, öğrenci numaralarını alabilmek için https://obs.yasar.edu.tr/oibs/ogrsis/ogr_on_Kayit_op.aspx adresinde bulunan Öğrenci Bilgi Formu’ nu doldurmalıdır. Formu kaydetmeniz halinde oluşan öğrenci numarası formun sol üst köşesinde bulunmaktadır. Tam burslu yerleşen öğrenci iseniz, formu doldurduktan sonra https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ adresi üzerinde “E-Hizmetler” sayfasında yer alan kurumlar- “Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı”- “Üniversite E-Kayıt” sekmelerini seçerek üniversite kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

Eğitim Ücreti Ödeme

Öğrenci numaranız ile https://yupos.yasar.edu.tr/Yeni-Ogrenci adresinden eğitim ücreti ödemenizi yapmanız gerekmektedir.

Eğitim Ücretleri Ödeme Bilgilendirme: https://yupos.yasar.edu.tr/odeme-bilgilendirme/

2023-2024 Akademik Yılı Eğitim Ücretleri: https://ilkkayit.yasar.edu.tr/ogrenim-ucretleri-ve-odeme-sekilleri-2/

Tam burslu yerleşen öğrenci iseniz, formu doldurduktan sonra https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ adresi üzerinde “E-Hizmetler” sayfasında yer alan kurumlar- “Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı”- “Üniversite E-Kayıt” sekmelerini seçerek üniversite kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet

https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ adresi üzerinden E- devlet sayfasına, E-devlet şifreniz ile giriş yapmanız ve “E-Hizmetler” sayfasında yer alan kurumlar içinden “Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı”- “Üniversite E-Kayıt” sekmesini seçerek üniversite kaydınızı tamamlamanız gerekmektedir.